• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na rok akademicki 2022/23 dla studiów pierwszego i drugiego stopnia

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Instrumentalistyka, specjalność: Kameralistyka

Szczegóły
Kod SD-I-K
Jednostka organizacyjna Wydział Instrumentalny
Kierunek studiów Instrumentalistyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Wymagany dokument
  • Wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 2 (02.08.2022 00:00 – 31.08.2022 23:59)

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (19.04.2022 09:00 – 31.05.2022 23:59)

O STUDIACH

Kameralistyka to specjalność przeznaczona dla zespołów (od duetów do kwintetów), na które istnieje oryginalna literatura muzyczna.

Podczas studiów nawiązujemy wiele muzycznych znajomości i nabieramy doświadczenie w różnych składach wykonawczych. Wiele z tych artystycznych przyjaźni okazuje się na tyle ciekawych i perspektywicznych, że chcielibyśmy już podczas studiów skupić się na kameralistyce, zdobywając umiejętności gry zespołowej pod okiem wybitnego pedagoga. Dla takich właśnie zespołów stworzyliśmy tę specjalność. Jeżeli planujecie przygotowywać się na konkursy, chcecie nagrać profesjonalną płytę, zależy wam aby zaistnieć na rynku muzycznym, te studia pomogą rozwinąć wasz potencjał i zainspirują do dalszych artystycznych poszukiwań.

 

Nasi wykładowcy to m. in.: Piotr Reicher (Kwartet „Camerata”), Katarzyna Kluza, Karalina Orsik-Sauter (Kwartet „Atma”), Andrzej Bauer, Bartłomiej Wezner, Marcin Sikorski.

 


ZASADY KWALIFIKACJI


specjalność: KAMERALISTYKA

(egzaminy jednoetapowe, stacjonarne)

 
  • Gra w zespole kameralnym – wykonanie programu o czasie trwania ok. 50-60 minut. Program recitalu powinien zawierać pozycje repertuarowe z trzech różnych stylów. Dopuszcza się wykonanie pojedynczych części utworów cyklicznych, przy czym w programie musi być zawarty w całości jeden utwór w formie sonaty. Program powinien być wykonywany w całości przez pełny skład zespołu. Komisja zastrzega sobie prawo do skrócenia wykonywanego programu.
    Egzamin odbywa się w trybie stacjonarnym.

 

minimalna liczba punktów:

(18 pkt. x 3) = 54 pkt.

maksymalna liczba punktów:

(25 pkt. x 3) = 75 pkt.

 

  • Egzamin kierunkowy z wiedzy o kulturze, związany tematycznie z wybranym kierunkiem i specjalnością studiów. W egzaminie uczestniczą jednocześnie wszyscy członkowie zespołu (egzamin ustny, stacjonarny).

 

minimalna liczba punktów:

14 pkt.

maksymalna liczba punktów:

25 pkt.

 

Maksymalna łączna suma punktów wynosi: 100 pkt.