• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na rok akademicki 2022/23 dla studiów pierwszego i drugiego stopnia

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Instrumentalistyka, specjalność: Kameralistyka Fortepianowa

Szczegóły
Kod SD-I-KF
Jednostka organizacyjna Wydział Instrumentalny
Kierunek studiów Instrumentalistyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Czas trwania Cztery semestry
Wymagany dokument
  • Wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 2 (02.08.2022 00:00 – 31.08.2022 23:59)

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (19.04.2022 09:00 – 31.05.2022 23:59)

O STUDIACH

Kameralistyka fortepianowa to specjalność przeznaczona dla pianistów pragnących specjalizować się w grze z innymi instrumentami i zdobyć szeroki repertuar związany z tym obszarem działalności artystycznej.

Wielu artystów dostrzega niekwestionowaną rolę pianisty kameralisty, który stanowi nieocenione wsparcie dla każdego instrumentalisty sięgającego po repertuar utworów z towarzyszeniem fortepianu. Osiągniecie mistrzostwa w tej dziedzinie to przepustka do fascynujących muzycznych kontaktów i interesujących zawodowych perspektyw.

Nasi wykładowcy to specjaliści w wykonawstwie z danymi instrumentami, współpracujący zarówno ze znanymi profesorami, z wybitnymi wykonawcami, jak również oficjalni akompaniatorzy renomowanych konkursów instrumentalnych, m. in. Radosław Kurek, Marcin Sikorski, Bartłomiej Wezner.

 


 
ZASADY KWALIFIKACJI


specjalność: KAMERALISTYKA FORTEPIANOWA

(egzaminy jednoetapowe)

 

  • Gra w zespole kameralnym - wykonanie programu o czasie trwania ok. 50-60 minut. Program recitalu powinien zawierać utwory kameralne (oryginalne lub wyciągi) z 3 różnych epok oraz 1 utwór solowy (długości około 10 minut) o zaawansowanym stopniu trudności.. Dopuszcza się wykonanie pojedynczych części utworów cyklicznych, przy czym w programie musi być zawarty w całości jeden utwór kameralny (oryginalny lub wyciąg) w formie sonaty. Dopuszcza się możliwość zaprezentowania oryginalnych utworów na dany skład oraz wyciągów fortepianowych utworów orkiestrowych. Zapewnienie solisty/kameralisty do prezentacji utworów podczas egzaminu leży po stronie kandydata. Komisja zastrzega sobie prawo do skrócenia lub przerwania wykonywanego programu.
    Egzamin odbywa się w trybie stacjonarnym.

 

minimalna liczba punktów:

(18 pkt. x 3) = 54 pkt.

maksymalna liczba punktów:

(25 pkt. x 3) = 75 pkt.

 

  • Egzamin kierunkowy z wiedzy o kulturze, związany tematycznie z wybranym kierunkiem i specjalnością studiów (egzamin ustny, stacjonarny).

 

minimalna liczba punktów:

14 pkt.

maksymalna liczba punktów:

25 pkt.

 

Maksymalna łączna suma punktów wynosi: 100 pkt.